23/06/2024

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) nedir? Tarihçesi ve Gelişimi

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS); Elektrik ile çalışan cihazların elektrik kesintisinde çalışmaya devam etmesini sağlayan, Enerjiyi depolayan ve sağlıklı boyuttaki elektriği cihazlara kavuşturan ürünlere kesintisiz güç kaynağı denir.

Kim icat etmiştir?
Ups John J. Hanley tarafından keşfedilmiş 1934’te aldığı patentine “Kesintisiz Elektrik Enerjisi Temini İçin Bir Aygıt” adı verildi. Boyutları ve ağırlığı çok küçük veya çok büyük olabilir ihtiyaca göre yani kaç adet cihaza bağlı olduğu ve bunları ne kadar süre besmelesi gerektiği ile doğru orantılıdır.

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) nedir? Tarihçesi ve Gelişimi

Kullandığımız elektronik cihazları elektrik ani kesintisinde cihazlarımızı ani kapanmalardan koruyarak hem cihazda olabilecek hasarları önler cihazların uzun ömürlü olmasını sağlar, hem de ani kapanmalarda bize tanıdığı süre içerisinde önlemlerimizi alarak olabilecek veri kaybını önlemiş oluruz.MSK Global size doğru ürünü sunmak için her zaman yanınızda.

Kesintisiz güç kaynağı almadan önce kullanacağımız sistem veya bilgisayar ürünlerimizin harcadıkları enerjiye göre alınmaları gerekmektedir. Kullandığınız elektronik ürünlerin sayısı gibi kullandığınız ürünlerin türüne dikkat ederek alınmalıdır. Bununla birlikte ürünü temin edildiği firmanın ulaşılabilirliğine, deneyimine, referanslarına ve en önemlisi garanti kapsamında bizlere destek verip veremeyeceğinden emin olunmalıdır.

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) nedir? Tarihçesi ve Gelişimi

Nereden temin edildiği kadar önemli olan doğru ürünü tespit edebilmek. MSK Global güvencesiyle çeyrek asrı aşmış olan deneyim ve birikimleriyle İhtiyaçlarınıza en uygun ürünü bulup sizlere gereksiz masraf, oluşabilecek zaman kaybından ve en önemlisi aldığınız ürünün sizler için uzun süreli ihtiyaçlarınızı karşılayabilen sorunsuz kullanabileceğiniz ürünleri temin etmektedir.Spower UPS markası ile bir çok kurum ve kuruluşa ups partnerliği yapmaktayız.
Kesintisiz güç kaynağının önemine bizleri insanlığın gerçekten güvenliğinin evrimini tamamlaması için puzzle’da ki eksik parça gibiydi, eskiden bilgisayarlar sadece güvenlik alarm sistemleri için kullanılan UPS gün geçtikçe kendini kullandırtacak bir çok yeni alanlar açılıyor. Günümüzde kullanılan sistemler: Bilgisayar destekli üretim sistemleri,hastane, Otel, Fabrika vb. gibi kurumlar, Jeneratör destekli çok kullanıcılı bilgisayar sistemleri, kartlı geçiş ve kapı kontrol sistemleri, Alarm ve kamera güvenlik sistemleri, Veri yedekleme üniteleri, Ve birçok değerli elektronik ürünlerde kullanılabilir. Spower UPS ile ilgili tüm soru istek, fiyat bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size uygun ups i kapınıza kadar teslim edip, kurup, eğitimlerini veriyoruz. Uzun süreli bakım anlaşmaları ve garanti desteği ile her zaman yanınızdayız.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DÖVİZ TÜRÜ SEÇİMİ
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları
0
    0
    Sepet
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön